Mülteciler Meclisi Yeni Katılımcılarını Arıyor

Farklı milletlerden mültecilerin/sığınmacıların katılımı ile oluşturulması hedeflenen Mülteciler Meclisi’nin temel amacı; mültecilerin/sığınmacıların ulusal ve uluslararası gündemdeki olaylar karşısında duygu ve düşüncelerini ifade edebilecekleri, yaşadıkları sorunları tespit edip çözüm önerisi geliştirebilecekleri, Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin faaliyetlerini ve hizmet kalitesini arttırmaya yönelik öneri ve görüşlerde bulunabilecekleri oturumlar düzenlemek, doğru bilginin kendi kanalları vasıtası ile yaygınlaştırılmasını desteklemek, bilgi ve beceri sahibi oldukları alanları belirleyerek çalışma alanlarına bu bilgi birikimini aktarmalarını sağlayabilmek ve tüm bunların sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

Eğer sen de bu yapının bir parçası olmak istiyorsan 22/03/2021 tarihine kadar aşağıdaki bağlantıdan başvurunu yapabilirsin. Başvuru yapan adaylar ile ön görüşme yapılarak katılımcılar belirlenecektir.

*Başvurular sona ermiştir.

*Meclis toplantıları Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Mülteciler Derneği Hakkında:
Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 2014 yılında ülkesinden ayrılmış ve uluslararası koruma ihtiyacı olan insanların sorunlarına çözüm aramak amacıyla kurulmuştur. Farklı milletlerden oluşan personeliyle ihtiyaç sahibi mültecilere destek vermektedir.

Kısa adıyla Mülteciler Derneği olan kurumumuz dil, din, ırk, cinsiyet, yaş, engellilik, politik görüş farklılığı gibi nedenlere dayalı hiçbir ayrım gözetmeden faaliyetlerini yürütmektedir. Başta mültecilerin temel sorunları olmak üzere tüm yaşamsal ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak ve toplumla uyumlarının hızlı bir biçimde sağlanabilmesi için özel sektör kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile iş birliği halinde çalışmaktadır.