Mülteciler Derneği SistersLab Temel Tasarım Eğitimi

Mülteciler Derneği SistersLab

Mülteciler Derneği ve SistersLab iş birliği ile 5 Eylül 2020 Cumartesi günü düzenleyeceğimiz 15-30 yaş arası kız çocukları ve kadınlar için Ücretsiz Temel Tasarım Eğitimi kursu kayıtları başladı. Eğitim Zoom uygulaması üzerinden online olarak verilecek. Eğitime katılabilmek için Zoom uygulamanızın, standart özelliklerde bir bilgisayarınızın ve internet bağlantınızın olması yeterli.

Temel Tasarım Eğitimi Nedir? Neler Yapacağız?
Bu eğitim daha önce tasarım deneyimi olmamış kişiler için verimli ve eğlenceli bir giriş seviyesi eğitimidir. Eğitimde kullanımı gayet kolay ve ücretsiz olan Canva uygulaması aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuz tasarımları (sosyal medya görselleri, davetiye, afiş, kartvizit. vb.) nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Yaparak öğrenme metodunu uygulayacağımız için eğitim sonunda herkesin kendisine ait bir tasarımı da olmuş olacak. Eğitim bittikten sonra görsel tasarım alanında uzmanlaşmak isteyenlere yararlanabilecekleri bir kaynak listesi de göndereceğiz.

  • Eğitim Süresi: 2 saat
  • Gruplar: 5 Eylül Cumartesi: 12:00-14:00 / 15:00-17:00 (Hangi saati tercih ettiğinizi başvuru formunda seçiniz)
  • Kontenjan: Her bir grupta 10 kişi olmak üzere toplam 20 kişi
  • Son Başvuru Tarihi: 2 Eylül 2020
  • Eğitim Dili: Türkçe

Başvuru Değerlendirme:
Başvuru formunda yer alan “Bu etkinliğe katılma amacınız nedir?” sorusu eğitime çok fazla başvuru olması durumunda seçilmek için belirleyici bir soru olacak. Eğitime kabul edenlerle Whatsapp grubumuz üzerinden iletişime geçeceğiz. Whatsapp uygulaması olmayan kişilere ise telefonla arayarak haber vereceğiz.
Sorularınız için bize yazabilirsiniz: sisterslabx@gmail.com

Temel Tasarım Eğitimi Başvuru Formu
Başvurular sona ermiştir. Eğitimin yakında tekrarlanması durumunda sosyal medyadan duyurusu yapılacaktır.

SistersLab Nedir?
SistersLab; 3 kız kardeş tarafından kurulan STEAM alanlarına dair bilgiye erişemeyen başta sosyoekonomik düzeyi düşük kız çocuğu ve kadınlar olmak üzere her kesimden kız çocuğu ve kadının bu alanda ilgisinin, görünürlüğünün, cesaretinin artması için ücretsiz atölyeler düzenleyen bir oluşumdur. Teknolojide kadın görünürlüğünü artırmaya yönelik kız çocuklarına ve kadınlara ücretsiz STEAM (ücretsiz programlama, 3B tasarım, elektronik, kendin yap) eğitimleri vermek ve bu şekilde toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek çalışmalarımızın temelini oluşturmaktadır.

Bizi daha önce duymadıysanız neler yaptığımıza bir göz atmanızı öneririz:
Instagram: @sisterslabb
Twitter: @sisterslab