Mülteciler Derneği Kadın Dayanışma Merkezi Faaliyetlerini Başlattı

Mülteciler Derneği bünyesinde faaliyet gösterecek ve bölgedeki tüm kadınları farklı atölye çalışmaları ile birlikte üretmeye çağıran Kadın Dayanışma Merkezi açıldı.

Konser Etkinliği
Merkezin açılışı ve tanıtımı Akşam Grubu’nun yer aldığı konser etkinliği ile gerçekleşti. Etkinlikte öncelikle Kadın Dayanışma Merkezi’nin tanıtımı yapılarak hayata geçirilmesi planlanan atölyeler katılımcılar ile paylaşıldı. Ardından, ortaya çıkış amacı dayanışma olan ve tamamı kadınlardan oluşan Akşam grubu; Türkçe, Arapça, Farsça ve birçok farklı dilde şarkılar seslendirerek kadınlara keyifli saatler yaşattı.

Kadın Dayanışma Merkezi’nde aynı zamanda atölye çıktılarının satışı yapılarak kadınlara ek gelir oluşturulması da planlanıyor.
Kadın Dayanışma Merkezi ile kadınların bir araya gelerek ortak çalışmalar gerçekleştirmesi, yeni ilgiler edinmesi ve edindikleri bu yeni ilgilerin ilerleyen zamanda girişimci bir ruh ile markalaşma sürecine değin ulaşması hedeflenmektedir. Ayrıca bir araya gelecek kadınların birlikte üretip birlikte kazanıyor olmasının uzun vadede sosyal uyumun sağlanmasına katkıda bulunması hedeflemektedir.