Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Erkek Meclisi

Mülteciler Derneğinin çağrısıyla meclislerde toplanan Suriyeliler gerçekleştirilen oturumlarda istişarelerde bulunuyor. 13 Aralık 2017 tarihinde erkek meclisi ilk oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıda meclislerin neden önemli olduğuna; katılımcılığın, gönüllülüğün ve ortak dertler ve amaçlarla bir araya gelmenin önemine vurgu yapıldı. Sultanbeyli dışında çeşitli ilçelerden de katılanlar oldu. Herkesin kendi gündemini özgürce paylaşabileceği ve bu gündemler üzerinden tartışılabilecek ortak konular belirlenebileceği oturumlar önümüzdeki haftalarda devam edecek.

Fikirlerinin önemsendiğini görmekten memnun olan ve doğru bildikleri bazı yanlışları görebildikleri için olumlu izlenimler edinen Suriyeli mülteciler 15 günde bir toplanma kararı aldılar.

Meclislere katılmak için Mülteciler Derneği Toplum Merkezindeki danışma masasından kayıt yaptırabilir, siz de fikirlerinizi sunabilirsiniz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge