18 Aralık Dünya Göçmenler Günü için Ankara’daydık

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü sebebiyle AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde özel bir program düzenledi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. “Anadolu Dünya Dolu” sloganıyla gerçekleştirilen programa Sultanbeyli Belediyesi’nin destekleri ile Mülteciler Derneği olarak biz de katıldık. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin mültecilere yönelik yapılan faaliyetlerin anlatıldığı standa gelerek ziyaretçilere bilgiler verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da standı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Anadolu Dünya Dolu
Dünya Göçmenler Günü vesilesiyle düzenlenen “Anadolu Dünya Dolu” adlı programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sınırlarını tel örgülerle kapatıp, geçmeye çalışan herkesi ölümle tehdit eden bir medeniyetin geleceği olamaz. Sınırlarına giren göçmenlerin paralarına, ziynet eşyalarına, hatta çocuklarına el koyan, onları din değiştirmeye zorlayan bir medeniyetin insanlığa söyleyecek sözü kalmamış demektir” dedi”

191 ülkeden 4,5 milyona Yakın Göçmen
Türkiye’nin, dünyanın 191 ülkesinden 4,5 milyona yakın göçmen statüsündeki insanı topraklarında barındırdığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın en çok sığınmacı barındıran ülkesi olmasına rağmen Türkiye’de, başka ülkelerde göçmenlere karşı sergilenen çirkinliklerin hiçbirinin yaşanmadığını belirtti.