Mülteciler Alanında Sürdürülebilir Yaklaşımlar Paneli

UNCHR ve WALD’nin düzenlemiş olduğu Mülteciler başlıklı panele derneğimizin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetleri Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin izleyenlere aktardı.

UNCHR ve WALD’in iş birliğiyle üçüncüsü düzenlenen Mültecilerle Güçlenen Kentler Toplantısı, 6 Kasım 2019 tarihinde Hilton Bosphorus Hotel de gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü Temsilci Yardımcısı,Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı,İstanbul Vali Yardımcısı,TBB Genel Sekreteri,Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Beykoz Belediye Başkanının da katılmış olduğu toplantının Mülteciler Alanında Sürdürülebilir Yaklaşımlar ve Kurumsallaşma panel kısmında moderator olarak görev alan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin; Mülteciler Derneğinin ilçemizde mültecilere yönelik gerçekleştirdiği sosyal projeleri aktardı.

Toplantı, göç yönetimi ve mülteciler konusunda yerel yönetimin rolleri üzerine konuşmalar ile devam ederken; Türkiye’nin mülteciler konusunda büyük bir yük omuzladığını ve dünyanın da üzerine düşenin yapması gerektiği dile getirilerek son buldu.