Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

toplantı

Türk-Alman İş birliğinde Mesleki Beceri Geliştirme (TAMEB) Projesi kapsamında alman proje ortağımız (VESBE) ve Sequa temsilcisi Mülteciler Derneğini 24 Eylül 2018 tarihinde ziyaret etti. Ziyaretin amacı projenin genel bir değerlendirmesinin yapılmasıydı. Bağımsız değerlendirici,  Sequa Almanya’dan temsilci ve takım lideri olarak  Sequa Türkiye temsilcisi Aynur Kuytu  ile yapılan değerlendirmede derneğin genel yapısı, inşaat atölyesi ve derslikler ziyaret edildi. Şeffaf bir şekilde gerçekleşen ziyarette mevcut durumu, problemleri ve memnuniyetimizi paylaştık. Ziyaretçiler inşaat kursu kursiyerleri atölyede iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alırken, TÖMER Türkçe dil sınıfında ve sosyal entegrasyon dersindeyken değerlendirme fırsatı buldu ve kursiyerlerin proje hakkındaki fikirlerini aldı.

4.Dönem İnşaat Kursu
4. Dönem inşaat kursu 1.10.18 tarihinde mülteciler derneğinde başlayacaktır. Kursa 17-36 yaş aralığındaki Suriye ve Türkiye vatandaşları katılabilmektedir. Kurs boyunca günlük katılım ücreti, inşaat temel eğitimleri verilmekte olup kurs sonunda MYK sertifikalandırılması yapılmaktadır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge