Meryye Güzel Günlere Daha Yakın

İki yaşındaki minik Meryye ailesinin Mülteciler Derneği’nde BPRM desteği ve Relief International partnerliğinde faaliyet yürüten fizik tedavi merkezi olduğunu duyması üzerine getirilmişti ve geldiğinde bacaklarında kemik şekil bozukluğu; sol ayağında ise doğuştan çarpık ayak deformitesi vardı. Tedavisine Kasım 2020’de bu şartlar altında başladık.

Meryye bacak kemiklerindeki ve sol ayağındaki bozukluklar nedeniyle tedavinin ilk dönemlerinde dengesini koruyamadığı için yürüyemiyor ve düşüyordu.

Bu tanılar karşısında fizyoterapist arkadaşımız Meryye ile ilk olarak normal eklem hareket açıklığı güçlendirme egzersizleri yaptırdı ve dengesini sağlama noktasında yetenek kazanması için denge egzersizlerine yoğunlaştı.

Egzersizlerin yanında Meryem’e medikal cihazda gerektiğinden Conscience International desteğiyle uzun yürüme cihazı yaptırılıp Meryye’e bu cihazla nasıl yürüyeceği konusunda eğitim verildi.

Meryye’in tedavisinde şu an için gelinen noktada cihaz kullanımına devam ediyor ve kas güçlendirme egzersizleri yapıyoruz. Tek bir temennimiz var oda Meryye’in sağlıklı bir birey olarak hayatına devam etmesi.

Faaliyetlerimizi devam ettirebilmemiz için her zaman desteğinize ihtiyacımız var. Bağış yapmak için TIKLAYINIZ

Conscience International
*Conscience International Afrika, Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu’da insani yardım alanında aktif olarak faaliyet gösteren uluslararası bir yardım kuruluşudur.