Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Kültürlerin Dayanışması Etkinliği

Sultanbeyli’de Mehmet Corcor Ortaokulu’nda Matematik öğretmeni Nazlı Berna Yılmaz’ın yürüttüğü bir proje kapsamında, Türk ve Suriye kültürünü bir araya getirerek sosyal uyumu sağlamaya yönelik bir etkinlik gerçekleştirildi.

Suriye Kültürü ve Suriye Yemekleri Masası
Türkiye’nin kültürel farklılıklarının da sergilendiği etkinlikte, Suriyeli öğrencilerin hazırladığı Suriye kültürünü ve yemeklerini yansıtan masa da oldukça ilgi çekti. Farklılıkların ve çeşitliliğin güzelliğini vurgulayan etkinlikte Türkçe, Kürtçe ve Arapça müzikler eşliğinde birbirinden lezzetli yöresel yemekler paylaşıldı. Türk öğrencilerin birçoğu ilk kez Suriye’nin yöresel yemeklerini tattı. Aynı şekilde Suriyeli öğrenciler de Türkiye’nin hemen her bölgesine ait yöresel yiyeceklerin bir çoğunu deneme fırsatı buldu. Bir araya gelerek, paylaşarak, kaynaşarak ve yardımlaşarak büyük bir dayanışma örneği sergileyen Türk ve Suriyeli öğrenciler, etkinliği çok beğendiklerini ve anlamlı bulduklarını belirttiler.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge