Kadınlar Meclisinde Bu Hafta Dernek Faaliyetleri Konuşuldu

Mülteciler Derneği bünyesinde oluşturulan ve sadece mülteci kadınlardan oluşan “Kadınlar Meclisi” Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezinde toplanmaya devam ediyor. Kadınlar meclisinde bu hafta mültecilerin yoğun yaşadığı illerde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından kurulan meclislerin tanıtım videoları izlendi. İzlenen videolardan sonra meclise katılan mülteci kadınlar sosyal hayatta karşılaştıkları sorunları paylaştılar. Daha sonrasında ise derneğin faaliyetleri hakkında konuşuldu.

Merak Edilenler Konuşuldu
Değişmesini istedikleri bazı uygulamaları aktaran mülteci kadınlar, merak ettiklerini sorma fırsatı da buldular. Kadınlar Meclisine katılanlara derneğimizdeki yeni faaliyetler hakkında bilgiler aktarıldı. Dernek broşürlerimizi alan kadınlardan burada edindikleri bilgileri çevrelerine yaymaları noktasında yardım istendi.

Meclislere Katılmak için:
Erkekler Meclisi, Kadınlar Meclisi ve Gençlik Meclisinden oluşan meclislerimize gelen katılımcılar fikirlerini paylaşarak, faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve duyurularının yapılması noktasında sorumluluk almaya devam edecekler. Meclislere katılmak için Mülteciler Derneği Toplum Merkezindeki danışma masasından kayıt yaptırabilir, siz de fikirlerinizi sunabilirsiniz.

Mülteci Meclisleri Hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ