Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteci Meclisleri Görsel

Mülteciler Meclisi, Mülteci ve Sığınmacıların kendi duygu ve düşüncelerini ifade edebilecekleri, yaşadıkları sorunların tespit edilip çözüm önerisi getirebilecekleri ve Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin faaliyetlerini ve hizmet kalitesini arttırmaya yönelik öneri ve görüşlerde bulunabilecekleri oturumlardan oluşmaktadır. Yerel halk ve mülteciler arasındaki sosyal uyumu güçlendirmek ve birlikte yaşamı desteklemek meclisin ana faaliyet alanlarıdır.

Mülteciler Meclisi Neden Önemlidir?
Mültecilerin, mülteci toplumlar için gönüllülük esasına dayalı bir şekilde çalışma yürütmesine olanak sağlayan Mülteciler Meclisi, Mülteciler Derneği faaliyetlerini geliştirmek noktasında iyi bir yönetişim örneğine zemin hazırlamaktadır.

Zorunlu sebepler nedeniyle ülkesinden göç etmek durumunda kalmış, ülkesi ile olan toplumsal bağlarının ağır travmalarla zedelendiği mülteci bireylerin kişisel problemlerini bir kenara bırakarak kendi toplumlarını temsilen bir araya gelip istişarelerde bulunmaları, yaşanan sorunları tespit etmeleri ve bu sorunlara çözüm önerileri geliştirmeleri, içerisinde bulundukları toplum ile sosyal uyumlarının sağlanması ve kendilerinin bu sürecin bir parçası olması noktasında çok önemlidir.

Mülteciler Meclisi hakkında detaylı bilgi almak için kurumumuzu ziyaret edebilir ya da çağrı merkezinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 
 
 
gölge