Hastane Randevu Sistemi Arapça Dil Desteği

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerinden online olarak randevu alma olanağı sağlayan Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) resmi web sitesi ve mobil uygulaması Türkçe başta olmak üzere Arapça, İngilizce ve Rusça dillerini de destekliyor.

Arapça Dil Seçeneği
Arapça dil seçeneğini seçmek için Hastane Randevu Alma sitesine girip sağ üstte yer alan dil seçeneği kutusuna veya mobil uygulama üzerinde sağ altta bulunan dil seçeneği butonuna basmanız gerekiyor. İstenilen hastane ve hekimden randevu alabilmek için sisteme kayıt olmanız gerekmekte. Daha önce kayıt olduysanız hastane ve hekim randevusu işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Hastane Randevusu Almak
MHRS sistemine daha önce kayıt olmadıysanız, Yeni Üye seçeneğine tıklayarak hastane randevu sistemine kayıt olabilmek için gerekli olan bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Hastane randevu (MHRS) sistemine kayıt için gerekli olan bu bilgileri doldurduktan sonra sizin belirleyeceğiniz bir parola ile kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hastane randevu (MHRS) sistemine kayıt işleminizi yaptırdıktan sonra isteğinize göre randevunuzu alabilirsiniz.

Hastane Randevusu almak aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz: