Göç Yönetişimi Politika Geliştirme Toplantısı Yapıldı

Sultanbeyli Belediyesi ev sahipliğinde göç yönetişimi alanında, etkileşimli toplumsal bütünleşme modeli geliştirilmesi amacıyla toplantı yapıldı. Toplantıya Sultanbeyli ilçesindeki kamu kurumlarından, uluslararası kuruluşlardan ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Gaziantep Belediyesi, Bilkent Üniversitesi ve Koç Üniversitesi iş birliğinde yürütülen proje toplantısında sosyal uyum ve toplumsal bütünleşme alanlarında mevcut durum ve uygulamalar değerlendirildi.

Toplantıya; Bilkent Üniversitesi ve Koç Üniversitesi proje yürütücüleri, İstanbul Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Sultanbeyli İlçe Müftülüğü, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü Sultanbeyli İlçe Nüfus Müdürlüğü, Sultanbeyli İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sultanbeyli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sultanbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sultanbeyli Sosyal Hizmet Merkezi, Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi, Sultanbeyli Türk Kızılayı Toplum Merkezi, Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı temsilcileri ve Sultanbeyli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü temsilcileri katıldı.