Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Tekerlekli Sandalye DağıtımıMülteciler Derneği Sultanbeyli Toplum Merkezi 2. katında bulunan Rehabilitasyon Merkezinde 8 Haziranda başlayan destek cihazlarının dağıtımına bugün tekerlekli sandalye dağıtımıyla devam edildi. Dağıtımına başlanan cihazlar içinde tekerlekli sandalyeler, baston, beyin felci olan çocuklara özel olarak dizayn edilmiş oturma sandalyesi, koltuk değneği, AFO, kol ve omuz askısı gibi birçok çeşitte yardımcı cihaz bulunuyor.

Bir hafta içinde bağış yapılan cihazlar içinde 5 tekerlekli sandalye, 1 özel oturma sandalyesi, 1 AFO, 1 Kanedyen bulunmakta ve dağıtım devam etmektedir.

Bu cihazlardan temin etmek için hastaların kurumda bulunan fizyoterapistler tarafından değerlendirmeye alınması gerekiyor. Yapılan testler sonucu hastanın hangi cihaza ihtiyacı olduğu tespit ediliyor ve randevu sistemi ile cihazını teslim alması için merkeze çağrılıyor.

Cihazları Kimler, Nasıl Alabilir?
Dağıtılan destek cihazları “bağış” adı altında kişiden ve ailesinden hiçbir ücret talep edilmeden yapılıyor. Yararlanıcının;

  • Geçici koruma altında olması
  • Fiziksel olarak cihaza ihtiyaç duyması
  • İki defa değerlendirmeye alınması
  • Fizyoterapistlerin değerlendirme sonrası onay vermesi yeterli oluyor.
En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge