Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Suriyeli çocuklar atölyedeMülteciler Derneği Sosyal Hizmet Biriminden destek alan Suriyeli ailelerin çocukları ile Türk çocuklar, Sanat ve El Sanatları Atölyesinde bir araya geldi. Welthungerhilfe’nin desteği ile yaz dönemi boyunca devam edecek etkinliklerin içeriğini çocuklar için basit sanatsal aktiviteler oluşturacak.

Bu haftaki etkinliğimiz quilling oldu. 10-12 yaş aralığındaki 20 çocuğun katıldığı çalışmada rengarenk kağıtlar kesilerek, incecik şeritler haline getirilip özel kıvırma aleti yardımıyla sarıldı ve elde edilen figürler kuşa, çiçeğe, ağaca, rüzgar gülüne dönüştü. Çocukların estetik bakış açısı edinmeleri ve sabırlı olmayı öğrenmeleri konusunda bu etkinliğin katkıları olduğunu düşünüyoruz. Bu atölyeyi oluşturmaktaki amacımız iki farklı topluluktaki çocukları ortak mekanda sanatla bir araya getirmek ve sosyal uyum için adım atabilmek. Atölyede gerçekleşecek kimi etkinliklerde doğa bilinci, hayvan sevgisi gibi farkındalıkları da kazandırabilmeyi amaçlıyor olacağız.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge