Ezgi Mola Sultanbeyli’deki Mülteci Çocukları Ziyaret Etti

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF gönüllüsü olan ünlü oyuncu Ezgi Mola, İstanbul Sultanbeyli’de Şartlı Eğitim Yardımı programının uygulandığı, Suriyeli ve Türkiyeli çocukların birlikte eğitim gördüğü Yıldırım Beyazıt İlkokulu’nu ziyaret etti. Çocuklarla birlikte eğlenceli dakikalar geçiren Ezgi Mola sınıfları tek tek dolaşarak fotoğraf çektirdi ve çocukların eğitimi ile ilgili bilgi aldı. Ziyarete AB Delegasyonu Başkanı Christian Berger ile Unicef Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle de katıldı.

Çocuğa Çocukluğunu Hatırlatmalı
Çocukların yüzlerinin gülmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Mola, “Şartlı Eğitim Programı doğrultusunda burada Sultanbeyli’de çocuklarımızın aldığı eğitimi görmeye, onların neyse ki yüzlerinin güldüğünü görmeye geldik. Bu bizim için büyük bir motivasyon. Çünkü Unicef başlığı altında burada çocuklarımızın yanında olup onlara destek vermek ve altını çizerek söylemek isterim ki çocuğun sadece çocuk olduğunu hatırlayarak, adım atmaya çalışmak bizim için çok çok önemliydi. Ben bu iş birliğinden onların destekçisi olarak, gönüllüsü olarak burada bulunmaktan dolayı çok çok mutluyum. Bu çalışmalar devam edecek, etmek zorunda. Çocuğa çocukluğunu hatırlatmalı, ona tek ihtiyacı olan sevgi ve eğitimi vermeli ve elimizden gelen her şeyi de yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Eğitim Adına Yapılanlar Gurur Verici
AB Delegasyonu Başkanı Christian Berger, “Özellikle belirtmek istiyorum. Gerçekten büyük bir gururdur burada durmak ve eğitim adına neler yapıldığını görmek. Buradaki program şartlı eğitim yardımı programının bir parçası ve genel olarak bu bir yardımın parçası ve aslında bu destek bütün mülteci çocuklarının okula gidebilmesi için yapılmış olan çalışmalar. Bu çalışmalar da devam edecek ifadelerini kullandı. Unicef Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle ise, “Burada yapılmış olan çalışmalar aslında eğitim için ne kadar kritik bir durumda olduğumuzu ve ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Çünkü çocukların geleceği söz konusu. Sadece çocukların değil ülkelerinin de geleceği söz konusu. Çünkü gelecekte onlar ülkelerini yenide inşaa edecekler ve aslında bundan bütün dünya yararlanacak. Bu nedenle uluslararası toplumun bu konulara daha duyarlı olması ve hareket kabiliyetini geliştirmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Şartlı Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ