Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

ECHO Ziyareti

European Civil Protection and Humanitarian Aid Operations (ECHO) Mülteciler Toplum Merkezine bir ziyaret gerçekleştirdi. Binayı gezen ve faaliyetler ile ilgili detaylı bilgi alan yetkililer derneğimizin departmanlarından birini oluşturan meclisler ile bir toplantı gerçekleşti. Kadınlar ve Erkekler meclislerinden katılımcıların bazılarının yer aldığı toplantıda Suriyeliler gözlemledikleri sorunları anlatma fırsatını buldular. Sorunların, bizzat yaşayan kişiler tarafından anlatılma fırsatı bulunması toplantıyı daha da anlamlı ve verimli hale getirmiş oldu.

ECHO Hakkında
European Civil Protection and Humanitarian Aid Operations (Avrupa Topluluğu İnsani Yardım Bürosu) 1992’de kuruldu. Avrupa Birliği dışı ülkelere yardım eden kuruluşun eyleme geçmesi Komisyon ve Bakanlar Konseyi’ne bağlı olarak yürütülür. ECHO, temel mal ve hizmetleri, ırk, renk, din, siyasal görüş farkı gözetmeden yardım eder. Destekçileri arasında Birleşmiş Milletler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları vardır. BM kuruluşları UNHCR, WFP, UNICEF, UNWRA’dır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge