Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Ters Yüz FilmiMayıs ayı içerisinde her hafta belli bir günde olmak üzere konferans salonunda film günleri düzenlendi. Küçük Prens, İnanılmaz Aile ve Ters Yüz adlı filmler mülteci çocuklarla birlikte izlendi. Daha önce sinemaya gitmemiş çocukların bu etkinliklere katılmasıyla, çocuklara sinemada nasıl davranılması gerektiği psikolojik danışmanlar tarafından aktarıldı.

Daha Önce Sinemaya Gitmemiş Çocuklar Seçildi
Filmlerin karakterleri aracılığıyla çocukların, arkadaşlık, dostluk ve aile ilişkileri gibi temaları özümsemelerini, bu ilişki biçimlerini kendi yaşantılarına olumlu bir biçimde uygulayabilmelerini ve hayal güçlerini geliştirebilmelerini sağlamak amaçlanmıştır. Filmlerin sonunda çocukların filme ve karakterlere dair yorum yapabilmelerine, eleştirel bakış açısı kazanmalarına destek olunmuştur. Bu anlamda, sosyal ve bilişsel becerilerin kazanımı gözetilmiştir. Çocuklar, film gösterimlerinden oldukça mutlu ayrılmışlardır.

Çocuklarla Film Günleri

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge