Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Cuma Kahvaltısı Türk ve Suriyeli Kadınlar

Sultanbeyli’de yaşayan Türk ve Suriyeli kadınların sosyal uyumunu sağlamaya yönelik Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirdiğimiz Cuma Kahvaltıları, bu hafta da birbirini tanımayan kadınları bir araya getirerek tanışmalarını sağladı. Katılımcılar karşılıklı olarak kültürleri hakkında merak ettiklerini sorarak birbirlerini yakından tanımaya çalıştılar. Genelde Arapça tercüman desteği eşliğinde gerçekleşen kahvaltılarımız bu kez Arapça bilen Türk katılımcıların da kolaylaştırıcı rolüyle oldukça aktif ve eğlenceli bir sohbet içerisinde geçti. Katılımcılar sohbet sırasında sosyal uyumu kuvvetlendirecek önerilerde bulunarak kahvaltı etkinliğini birbirlerini gerçekten tanıma ve empati yapabilme noktasında oldukça faydalı bulduklarını belirttiler.

Kahvaltı sonrasında da görüşmek istediklerini belirten katılımcılar ileriki zamanlar için bir başka kahvaltıda görüşmek üzere sözleşerek ayrıldılar.

Suriyeli Ailelerle Kahvaltı Yapmak için
Suriyeli ailelerle kahvaltı yapmak isteyen Türk ailelerimiz İLETİŞİM FORMUNU kullanarak bize ulaşabilirler.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge