Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

KizZania Gezisi

Erol Yüksel Ortaokulu’nda Türkiyeli ve Suriyeli çocuklarla sosyal uyum etkinlikleri kapsamında farklı mesleklerin deneyimlendiği KidZania’ya gidildi.

Çocuklar burada çeşitli aktivitelere katılarak sanatsal, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdi, tercih ettikleri birçok mesleği deneyimledi, kendi kararlarını verip özgürce hareket etme, farklı iş alanlarını tanıma, meslekleri deneyimleme, sorumluluk alma fırsatı yakaladı. Çocuklar seçtikleri mesleklerle ilgili öncelikle bilgilendirildi ve o mesleğin başına geçti. Çocuklar hava akademisinden itfaiyeye, olay yeri incelemeden çikolata fabrikasına, radyo stüdyosundan hastaneye, şefler akademisinden markete birçok çalışma alanında bulunup doktorluk, şeflik, itfaiyecilik, otomobil, takı ve oyun tasarımcılığı, radyoculuk, pilotluk, gazetecilik, bankacılık, diş hekimliği, kimyagerlik gibi mesleklerde bulunup bu mesleklere dair üretimde bulundular.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge