Çocuklarımıza Türkiye’nin Desteğini Unutturmayacağız

Khawla Bilal; Suriyeli,31 yaşında Arapça öğretmeni ve iki çocuk annesi. 5 yıl önce Türkiye’ye Suriye’deki savaş nedeniyle geldi. Bir gün Suriye’ye geri döneceklerini ve çocuklarına her zaman Türkiye’nin desteğini anlatacaklarını söyledi.

Suriye’de Savaş Değil Ölüm Var!
Khawla Bilal, 5 yıl önce Suriye’deki savaşlar nedeniyle Türkiye’ye yerleşti. Savaştan önce Suriye’de güzel bir hayatı olduğunu söyleyen Khawla Bilal; Siz Suriye’de sadece savaş olduğunu biliyorsunuz ama aslında savaş değil Suriye’de ölüm var. Benim için, ailem için Türkiye güvenli bir yer. Burada mutluyum dedi.

Karanlık Bir Geceden Aydınlığa!
Ailesi ile Türkiye’ye gelişini karanlık bir geceden güneşli bir sabaha diye tanımlayan Bilal; Türkiye benim için güven demek. Biz muhacirdik, Türkler bizi ensar gibi karşıladılar. Bazı insanların ise bize bakış açıları değişik, biliyoruz biraz fazla kaldık ama bir gün Suriye’ye geri döneceğiz ve tüm Suriyeli annelerden isteğim; Bize kimin yardım ettiğini unutmayın, çocuklarınıza her zaman Türkiye’nin desteğini hatırlatın diyerek Suriyeli annelere seslendi.