Çocuklar Uçurtma Müzesini Ziyaret Etti

Mülteciler Eğitim Merkezi olarak Uluslararası Mavi Hilal Vakfı’nın katılım ve destekleriyle Türkiye’de tek uçurtma müzesi olma özelliği gösteren Üsküdar’daki Uçurtma Müzesi’ni çocuklar ile birlikte ziyaret ettik.

Çocuklar Rengarenk Uçurtmalar Yaptılar
Tiyatral ve interaktif bir anlatımla yaklaşık yarım saat süren eğlenceli uçurtma müzesi programında görerek, dokunarak, uygulama yaparak ve rehber öğretmenleri dinleyerek eğlenceli ve kaliteli zaman geçirme imkanı buldu. Ardından yarım saatlik atölye çalışması esnasında, farklı, alternatifli desenli kâğıtlar arasından diledikleri desenleri seçen öğrencilere çıtalar, makas, bant verilerek kendi uçurtmalarını yaptılar.

Günün Anısına Takdir Belgesi Verildi
Atölye çalışmasını bitiren her öğrenci alkışlanarak takdir görürken, çıkışta kendilerine verilen uçurtma poşetlerinin içine günün anısı olarak takdir belgeleri de eklendi. Birçok farklı ülkeden çeşitli uçurtma modellerini oldukça keyifle inceleyen çocuklar, uçurtma yapmayı çok sevdiklerini belirttiler.

Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen sosyal uyum faaliyetleri çocukları farklı etkinliklerde bir araya getirmeye devam edecek.