Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

uçurtma atölyesi

Mülteciler Eğitim Merkezi olarak Uluslararası Mavi Hilal Vakfı’nın katılım ve destekleriyle Türkiye’de tek uçurtma müzesi olma özelliği gösteren Üsküdar’daki Uçurtma Müzesi’ni çocuklar ile birlikte ziyaret ettik.

Çocuklar Rengarenk Uçurtmalar Yaptılar
Tiyatral ve interaktif bir anlatımla yaklaşık yarım saat süren eğlenceli uçurtma müzesi programında görerek, dokunarak, uygulama yaparak ve rehber öğretmenleri dinleyerek eğlenceli ve kaliteli zaman geçirme imkanı buldu. Ardından yarım saatlik atölye çalışması esnasında, farklı, alternatifli desenli kâğıtlar arasından diledikleri desenleri seçen öğrencilere çıtalar, makas, bant verilerek kendi uçurtmalarını yaptılar.

Günün Anısına Takdir Belgesi Verildi
Atölye çalışmasını bitiren her öğrenci alkışlanarak takdir görürken, çıkışta kendilerine verilen uçurtma poşetlerinin içine günün anısı olarak takdir belgeleri de eklendi. Birçok farklı ülkeden çeşitli uçurtma modellerini oldukça keyifle inceleyen çocuklar, uçurtma yapmayı çok sevdiklerini belirttiler.

Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen sosyal uyum faaliyetleri çocukları farklı etkinliklerde bir araya getirmeye devam edecek.

 
Alman İş birliği Welthungerhilfe
 

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge