Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuklarla Keçe Çalışması

Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlköğretim Okulu’nda Türkiyeli ve Suriyeli mülteci çocuklarla birlikte keçe atölyesi düzenlendi. Atölye, dikkat geliştirmeyi amaçlayan bir ısınma oyunu ile başladı ve çocuklar etkinlik öncesi birbirleri ile tanıştılar. Etkinlikte çocukların en mutlu oldukları anı düşünmeleri ve önlerindeki kağıtlara resmetmeleri istendi. Doğum günü partileri, yaz tatilleri, Suriye ve Türkiye bayrağı içerikli resimler en çok çizilenler resimler arasındaydı. Resmini bitiren çocuklara istedikleri renklerde keçeler verildi ve bir çerçeve yapmaları istendi.

Akranlar Arası Paylaşım
Kolaylaştırıcı bir psikolojik danışmanın yardımıyla, çerçeve yapma işlemini bitiren çocuklar, daha sonra keçelere istedikleri şekilleri (kalp, güneş, yıldız vb.) çizdiler ve onları kesip çerçevelerine yapıştırdılar. Bu sosyal uyum etkinliğinde, çocukların hem pozitif ve yaratıcı bir şekilde düşünmelerini artırmak hem de ince motor becerilerinin geliştirilmesi amaçlandı. Aynı zamanda, akran dayanışmasının ortaya çıkması ile aralarındaki paylaşım zemini de kuruldu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge