Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuklar için el sanatları atölyesiYaz döneminde okullarına ara veren çocuklar el sanatları atölyesinde yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. 8-14 yaş aralığındaki 19 Suriyeli çocuğun Mülteciler Toplum Merkezinde bir araya geldiği etkinlikte çocukların da isteği dikkate alınarak quilling yapıldı. İlk hafta quilling in temel teknikleri öğrenen çocukların bu hafta etkinliğe daha yatkın oldukları gözlemlendi.

Sanatla uğraşan çocuklar motor hareketlerden problem çözme becerilerine kadar pek çok kazanım sağlıyor, kendi düşünce ve duygularını tanıma, bunları ifade edebilme gibi sosyal yetenekler elde edebiliyor. Sağladığı katkılar nedeniyle sanatın erken yaşlardan itibaren eğitim içerisindeki öneminin artırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu noktada amaç, sadece çocukların sanatı sevmelerini ve kültürü algılamalarını sağlamak değil aynı zamanda atölye ortamında bir araya gelen çocukların sosyal beceriler edinmesini mümkün kılmak. Ayrıca atölyelerde Suriyeli çocuklarla Türk çocukları bir araya getirerek kaynaşmalarına ve birbirlerine uyum sağlamalarına katkıda bulunmak istiyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge