Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

halk oyunları gösterisi yapan çocuklar

Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezi’mizde verilen Yaz Dönemi Eğitimlerinin sonuna gelindiğinde Suriyeli ve Türkiyeli öğrencilerin beraberce hazırladıkları çeşitli gösteriler ÇOGEM Yaz Sonu Programı’nda izleyicilerle buluştu.

Katılımcılar Bilim Şenliğiyle Karşılandı
Etkinlik alanına girerken, gelenleri bilim şenliğiyle karşılayan öğrenciler; katılımcılarla interaktif bir yöntemle deneyler gerçekleştirdi. Gösteri salonuna doğru devam eden alandaysa katılımcıları küçük bir sergi karşıladı.

Salon etkinlikleri ise Anaokulu öğrencilerinin gösterileriyle başladı. Süreç içerisinde ise; işaret diliyle şarkılar söylendi, birlik ve beraberlik temalı şarkılarıyla ÇOGEM korosu sahne aldı, halk oyunları ekibi gösterilerini icra etti, ‘Geleceği Düşlemek’ adlı kısa oyunda ÇOGEM öğrencileri; izleyicilere farklı kültürlerden gelen insanların dostluk ve kardeşlikle nasıl aynı sofraya oturabileceğini öğretti.
Bir çocuğun ağzından aktarılan; Savaş Dehşetinden Kaçıp Komşu Kapısına Sığınma masalı, Kollarını Sevgiyle Açan Bir Ülkenin Varlığına Teşekkür Etme şarkısıyla son buldu.

Program kapanırken öğretmenlerimiz başarılı öğrencilere belgelerini takdim ettiler.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge