Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

sertifika töreni

Haziran ayı içerisinde 2017-2018 eğitim döneminde başlayan Sultanbeyli Mülteciler Eğitim Merkezi, Ağustos ayı itibariyle kapandı. Yaz döneminin başlangıcında yapılan Türkçe dil sınavının sonucuna ve çocukların yaşlarına göre sınıflara yerleştirilme yapıldı. Aynı zamanda, bahar döneminden gelen öğrencilerin birkaçı ile birlikte, 278 yeni kayıtlı öğrenci alındı. Bu dönem kapsamında mülteci çocuklar, Türkçe ve Arapça dil desteği almanın, sanat atölyelerine, matematik, fen bilgisi derslerine ve spor faaliyetlerine katılmanın haricinde, kodlama yapmayı öğrendi ve gezi, müze gezisi, piknik gibi pek çok dış aktiviteye dahil olabildi.

Çocuklar Sertifikalarını Almaya Hak Kazandı
Kapanan yaz dönemini sonunda ve tatil dönüşünde çocuklar, 6 Eylül tarihinde düzenlenen Türkçe sınavına girdi. Elde ettikleri puanlar sonucunda çocukların katılımlarını belgelemek adına, kendi isimlerine göre sertifikalar düzenlendi. 7 Eylül tarihinde toplamda 200 çocuğa katılım belgesi verildi. Böylece Mülteciler Eğitim Merkezi yaz dönemi öğrencilerini mezun etmiş oldu. Sonbahar dönemi için ise gerekli hazırlıklar ve programlama süreci başlatıldı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge