Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Anaokulu Çocuklar Eğitim

2001 yılından bu yana kutlanmakta olan 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü’nde farklı sebeplerle evlerinden koparılan veya zulme uğradığı için ülkesinden ayrılmak durumunda olan mülteci ve sığınmacı bireylere yönelik farkındalık uyandırılmak amacıyla farklı kurum ve kuruluşlarda etkinlikler, bilgilendirme çalışmaları ve atölyeler organize edilmektedir.

Sosyal uyum çalışmalarında farkındalık çalışmalarına yer vermek önyargıları kırmak ve etkileşimi desteklemek noktasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu kapsamda yazar Ezgi Elibol Toğçuoğlu’nun katılımıyla Türk katılımcılara yönelik “Birlikte Yaşamak Atölyesi” düzenlenmiştir. Mültecilik olgusu ile ilgili gerçekleştirilen bilgilendirme çalışmasının ardından yaratıcı okuma tekniğiyle “Kutlama” kitabından kesitler okunmuş ve rol oynama yöntemleri ile hikâye üzerine tartışılmıştır. Etkinlik katılımcıların mültecilere yönelik iyi dileklerini tasvir etmiş oldukları resim ve yazılarla son bulmuştur.

Katılım ve desteklerinden dolayı Ezgi Elibol Topçuoğlu ve Yeni İnsan Yayınevi temsilcilerine teşekkürlerimizi sunarız.

GIZ ortaklığında yürüttüğümüz sosyal uyum çalışmaları farklı çalışmalarla devam etmektedir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge