Gençlere İlham Veren Bir Başarı Hikayesi

Sosyal Uyum Söyleşileri kapsamında sosyal uyum ve toplumsal kabulde önemli rol oynayan gençlere ilham veren hikayeler ve iyi örnekler ile buluşturmayı, fikir dünyalarını geliştirmeye çalışmaktayız. Bu doğrultuda Gaziantep’ten kendi hikâyesini gençler ile paylaşmak üzere Revan Hachalid’i Sultanbeyli İlçesi’ne davet ettik.

Mülteciler medyada acınacak ve üzülecek bireyler olarak temsil edilmektedir. Oysa ki tam da yeni bir ülkeye gelmiş olmak vatanından uzakta yeni bir hayat mücadelesi vermek demektir. Bu da mülteci bireylere salt “acımaktan” ziyade bu mücadeleyi veren insanların gücüne saygı duymayı gerektirir. Özellikle bu noktada gençlere ayrı bir parantez açmak gerekebilir. Önlerindeki uzun bir hayatı hayal edebilmek ve bu hayalleri gerçekleştirmeye çalışmak bu koşullar altında çok daha zorlaşıyor. Tüm olumsuz koşullara rağmen başkalarına da ilham verecek ölçüde yaşayan insanlar da var ve onlar daha çok görünür olmalılar çünkü hepimizin daha çok ilhama ve umuda ihtiyacı var.

Revan Hachalid Liseli Gençlerle Söyleşi Gerçekleşti
Sultanbeyli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrenciler ile bir araya gelen Revan kendi hikayesini öğrenciler ile paylaştı. Özellikle kız çocuklarının eğitimlerine devam etmesinin gerekliliğine ve erken yaşta evlenmenin olumsuz etkilerine değinen Revan, konuşması sonunda öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Söyleşi sonunda öğrenciler Revan’ın hikâyesinden ve başarılarından etkilendiklerini belirttiler.