Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Yaşarpaşalı İlköğretim Okulu’nda okuyan Türkiyeli ve mülteci çocuklarla birlikte Beykoz’da bulunan cam atölyesine etkinlik düzenledik. 2 Kasım tarihinde kolaylaştırıcı olan psikologlar ve gönüllüler eşliğinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte, çocukların cam sanatına dair temel ayrıntıları gözlemlemesi ve kendi yaratıcılıklarını ortaya konması beklendi.

Cam Sanatının Farklılıkları Birleştirici Rolü
Atölyede öncelikle kırılmış camların nasıl geri dönüştürülebileceği konusunda çocuklara bilgi veren cam sanatçısı daha sonra belli bir mesafeden camı üfleyerek nasıl şekillendirdiğini gösterdi. Sonrasında çocuklar cam parçaları ile kendi ürünlerini tasarladılar ve bu ürünler, kargo ile kendilerine gönderildi. Cam şekillendirmeyi güvenli bir ortamda ilk kez ve birebir deneyimleyen çocukların sosyal becerileri desteklenirken, birlik ve beraberlik duyguları güçlendirildi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge