Ayat’a Yürüme Cihazı ve Fizyoterapi Desteği Sağladık

Henüz iki yaşında olan Ayat’ın bacak kemiklerinde şekil bozuklukları var. Ailesi Ekim 2020’de kendi imkânları ile bize ulaştı.

Mülteciler Derneği’nde BPRM desteği ve Relief International partnerliğinde faaliyet yürüten fizyoterapi merkezimizde hızlıca tedaviye alınan Ayat’ın bacaklarında Genu Verum Deformitesi tespit edildi. Bu deformite de kişinin bacakları karşıdan bakıldığında bir parantez gibi görülmektedir. Haliyle Ayat’ta bozukluk kaynaklı yürüme problemi vardı ve dengede durmakta zorlanıyordu.

Fizyoterapistlerimiz tedaviye normal eklem açıklığı ve kas güçlendirme egzersizleri ile başladılar. Bunun yanından küçük kıza Conscience International desteğiyle uzun yürüme cihazı temin edildi. Cihazı nasıl kullanacağı hakkında eğitimde verilen Ayat cihazla yürüme çalışmaları yaptı ve şu anda daha düzgün yürüme paternine sahip oldu.

Faaliyetlerimizi devam ettirebilmemiz için her zaman desteğinize ihtiyacımız var. Bağış yapmak için TIKLAYINIZ

Conscience International
*Conscience International Afrika, Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu’da insani yardım alanında aktif olarak faaliyet gösteren uluslararası bir yardım kuruluşudur.