Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

8 Mart Kadınlar Günü Görsel

Dünya Kadınlar Günü için Mülteciler Derneği ve Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı ortaklığında Sultanbeyli Mülteciler Eğitim Merkezinde “Güçlü Kadınlar Programı” düzenlendi. Birçok Türk ve Suriyeli kadını bir araya getiren programda, demokratik, ileri ve güçlü bir toplum için, kadınların güçlendirilmesi, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmalarının hayati önemi üzerine şekillenerek, kadınlara güçlerinin farkına varmaları mesajı verildi. Film gösterimi ve tiyatro oyunuyla devam eden programda Suriyeli kadınlar 8 Mart için hazırladıkları dans gösterisini de sergiledi.

Aramızdaki Güçlü Kadınlar
“Aramızdaki Güçlü Kadınlar” söyleşisiyle gerçek hayattan örnekler ve başarı hikâyelerini paylaşan Türk ve Suriyeli kadınlar salondaki diğer kadınlarında farkındalıklarını arttırarak onları düşünmeye sevk etti.

Kadın Girişimcilik Ödülleri
Programda, Uluslararası Mavi Hilal Vakfı’nın Kadın Girişimcilik ödülleri sahiplerini buldu. Ödül alan kadınlar oldukça gururlu ve mutluydu. Bizlerde kendilerini diğer tüm kadınlara ilham olmaları dileğiyle tebrik eder ve başarılarının devamlı olmasını dileriz. Welthungerhilfe’nin desteğiyle gerçekleştirilen organizasyonlar Türk ve Suriyelileri bir araya getirerek sosyal uyumu gerçekleştirme çalışmalarına ve farkındalık yaratmaya devam edecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge