6 Kişiye Daha Tekerlekli Sandalye Hediye Ettik

Mülteciler Derneği olarak bu hafta yürüme engelli 6 kişiye daha tekerlekli sandalye hediye ettik. İkisi akülü olan tekerlekli sandalyelerden biri her iki bacağı da ampute olan 11 yaşındaki Tarık’a, diğerini ise Engellilerle Yanyana Derneği’nde gönüllü olarak çalışan Mustafa’ya verildi.

Bebek Arabasıyla Okula Giden Tarık’a Akülü Sandalye Hediye Ettik
BPRM’in desteği ve Relief International’in partnerliginde çalışmalarımıza devam ettiğimiz Rehabilitasyon Birimimiz bu hafta Engellilerle Yanyana Derneği’nin belirlediği 6 kişiye daha tekerlekli sandalye hediye etti. Uzun zamandır beklediği tekerlekli sandalyesine kavuşan ve her iki bacağı da ampute olan 11 yaşındaki Tarık, tekerlekli sandalyesine oturduğunda, okulların açılmasını heyecanla beklediğini, artık babasının sırtında ya da bebek arabasında değil akülü aracıyla okula gideceği için heyecanlı olduğunu söyledi.

Bu Şekilde İş Bulmam Daha Kolay Olacak
Engellilerle Yanyana Derneği’nde gönüllü olarak kendisi gibi olanlara destek veren Mustafa ise akülü aracın kendisi için büyük kolaylık sağlayacağını ve bu şekilde iş bulmasının çok daha kolay olacağını söyledi.

#Paylaştıkça Aşılır: Engelleri Aşıyoruz