Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Bilim Merkezi

Sultanbeyli Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’nda okuyan çocuklarla birlikte Çocuk ve Gençlik Merkezi ekibi olarak Bilim Merkezi’ne gittik. Pendik Belediyesi’ne bağlı Bilim Merkezi, eğitime destek amacıyla deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren bir merkez olarak yediden yetmişe birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Deneysel Ekipmanları İnceledik
Gezenleri bilim dünyasında ilgi çekici bir yolculuğa çıkaran Bilim Merkezi’nde Arşimet Burgusu, Pisagor Teoremi, Kum Sarkacı, Maxwell Diski, Praksinoskop, Palanga Düzeneği, Pedallı Jeneratör,  Etki-Tepki Düzeneği, Fısıltı Çanakları, Enerji Üretimi Düzenekleri, Görünür Ses Dalgaları ve Ayna Düzenekleri gibi 50 çeşit deneysel ekipman yer almaktadır.

Çocuklar Kendi Robotlarını Üretti
Mülteci ve Türkiyeli çocuklarla birlikte gittiğimiz bu etkinlik, çocukların merak duygusunun gelişmesine kapı araladı. Çocukların bilimsel arka planını geliştirmeye çalışırken, aynı zamanda kendi robotlarını ürettikleri bir ortamda bilgi, yaşayarak ve denenerek öğrenilmiş oldu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge