Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Derneği Üreme Sağlığı Semineri

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın eğitmen eğitimleri programı yoluyla hayata geçirilen Üreme Sağlığı ve Üreme Hakları hakkında bilgilendirme seminerleri başladı. Seminer İstanbul Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezinde kadınlara özel olarak gerçekleştirildi. Seminerin ilk bölümünde Temizlik ve Beslenme konusunda pratik bilgiler paylaşıldı.

Güncelleme (23 Kasım 2017)
Üreme Sağlığı ve Üreme Hakları Seminerinin ikincisi Yapıldı
Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın eğitmen eğitimleri programı aracılığı ile başlayan “Üreme Sağlığı ve Üreme Hakları” başlıklı seminerler devam etmektedir. Seminer, İstanbul Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezinde katılım sağlayan kadınlarla birlikte gerçekleştirildi. Seminer programının ikinci bölümünde, beden, sağlık, gebelik ve üreme sistemleri hakkında bilgi verildi. Kadınlara, vücudumuzdaki çeşitli organlar ve vücudumuzun işleyiş düzeni anlatılarak, bedenin tanınmasına aracılık edildi. Kadınlar, yaşadıkları üzerinden paylaşımlarda bulunarak, deneyimlerindeki ortaklıkları görmüş ve seminerin içeriği itibarıyla da, sağlık ve beden konusunda yeni bilgiler edinmiş, eksik bilinen hususlarda yönlendirmeler almışlardır.
Aralık ayı itibarıyla, seminerlerimiz ilgili kadın gruplarıyla devam edecektir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge