Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Sağlık Semineri

Mülteciler Derneği’nde altı haftalık modüller halinde Haziran ayında başlatılan ve Temmuz ayında biten Kadın Sağlığı semineri programı, her hafta perşembe günü aynı saatte düzenlendi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) projesi kapsamında ve Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı (IBC) ile iş birliğimiz sayesinde programı tamamladık. Mülteci kadınların katılımı ile Beslenme, Temizlik, Güvenli Annelik, Kadın Sağlığı ve Cinsel Gelişim gibi konular konuşuldu. Kadınlar, kendi aralarında deneyim paylaşımında bulunduğu gibi, aynı zamanda merak ettiklerini bu seminerler içerisinde sorma fırsatı buldular.

Seminer Programı Kadınlarda Nasıl Yankı Buldu
Katılımın her hafta giderek arttığı bu seminerlere, kadınlar oldukça ilgi gösterdi. Son modüle katılan kadınlara, kişisel temizlik ve bakım ürünlerini içeren hijyen kitleri dağıtıldı. Aynı zamanda, kadınların fikirlerini almak adına bir değerlendirme anketi uygulandı. Bu sayede, kadınların gerek seminerlerde aldıkları bilgilerin kendileri için verimli ve faydalı olduğunu, sorunlarına çözüm bulabildiklerini gerekse de öğrendiklerini çevrelerine aktarabildiklerini tespit ettik. Bu seminer programı ile kazanım ve paylaşım ortamı yaratmaya çalışarak mülteci kadınlara destek olduk.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge