Türkçe Eğitim Merkezi

Yabancılar için Türkçe Dersleri

Türkçe Eğitim Merkezi
Mülteciler Türkçe Eğitim Merkezi (MÜTEM), 2015 yılında Sultanbeyli’deki Suriyeli çocuklara Türkçe öğretmek amacıyla kuruldu. 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde yaklaşık 1.000 Suriyeli çocuğun Türkçe eğitimlerini destekledi. 2016 Ağustos ayı itibariyle yetişkinlere yönelik Türkçe dil kursları düzenlemeye başlayan Mülteciler Türkçe Eğitim Merkezi, 2016-2017 eğitim döneminde 450 yetişkin, 2017-2018 eğitim döneminde 220 ve 2018-2019 eğitim döneminde ise 315 yabancıya Türkçe eğitimi verdi.

Türkçe Öğrenmek İstiyorsanız
Ücretsiz Türkçe Kurslarımıza katılıp Türkçe öğrenmek veya Türkçenizi geliştirmek istiyorsanız derneğimize gelip kayıt yaptırabilirsiniz. Türkçe Kursları hakkında detaylı bilgi almak için Çağrı Merkezimizi (0850 939 76 59) arayabilir veya info@multeciler.org.tr adresine kendi dilinizde mail atabilirsiniz. Aşağıdaki butonları kullanarak da ön kayıt için başvuru yapabilirsiniz.

|

Türkçe Kursları Hakkında
Türkçe dil kursları Avrupa Dil Portfolyosu’nda belirlenen dört temel dil becerilerini –okuma, dinleme, konuşma ve yazma– esas alarak Suriyelilerin topluma uyum sağlaması ve ihtiyaç duyacağı dil kazanımına sahip olabileceği şeklinde düzenlenmiştir. Burada Türkçe kursları A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde verilmekte olup her kur 150 saatten oluşmaktadır. Türkçe kursları ücretsizdir. Yeni bir kurun açılması için 15 öğrenci yeterlidir. Kur sınavlarını başarıyla geçenler sertifika almaya hak kazanıyorlar.

Türkçe Konuşma Kulübü
Mülteciler Eğitim Merkezinde eğitim gören kursiyerlerin en çok ihtiyaç duyduğu konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmek amacıyla haftada bir gün çeşitli saatlerde konuşma etkinliği düzenlenmektedir. Böylelikle kursiyerler, Türkçe derslerinde öğrendiklerini konuşma kulübünde uygulama imkânı bulmaktadırlar.