Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Erkekler Cuma Kahvaltısı

Sultanbeyli’de yaşayan yerel halkın sosyal uyumunu sağlamaya yönelik olarak gerçekleştirilen kahvaltı etkinlikleri bu hafta da yeni kişilerin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte farklı fikir ve değerleriyle bir araya gelen katılımcılar birbirleri ile tanışma ve konuşma imkanı buldu. Kahvaltıda Suriyelilerin Sultanbeyli’ye uyum sürecinde yaşadığı sorunlar, bunların nedenleri ve çözüm önerileri üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. Aynı zamanda Türk ve Suriyelerin birbirine uyumu da sohbet sırasında değinilen konulardan biriydi. Kahvaltı sonunda katılımcılardan İsa Doğru, herkesi dükkanına davet ederek birer çift ayakkabı armağan etti.

Mülteciler Derneği olarak bu cömert davranışından dolayı İsa Bey’e teşekkür ederiz.

Sosyal uyumu sağlamaya yönelik gerçekleştirilen kahvaltı etkinlikleri Welthungerhilfe’nin desteğiyle gerçekleşmeye devam edecektir. Cuma kahvaltılarına katılmak için İletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge