Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Türk ve Suriyeli kadınlar Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Mülteci Destek Derneği (MUDEM) iş birliğinde yürütülen “Birlikte Güçlüyüz” adlı proje kapsamında bir araya gelerek hayallerini buluşturdu. Türk ve Suriyeli gönüllü gençlerin yine gençler için projeler yürütebilmelerinin desteklendiği bu projede gönüllü gençler bu kez, Mülteciler Derneği’nin sağladığı mekan desteği ile “Bir Bahçe İki Kültür” etkinliğini gerçekleştirdiler.

Kadınlar Hayallerindeki Bahçeyi Tasarladı
Atölye çalışmasına eğlenceli bir tanışma oyunuyla başlayan katılımcılar, tanışmanın ardından çalışmalarına başlamak üzerine yerlerini aldılar. Türk ve Suriyeli kadınlar, çeşitli renk ve boyutta keçeleri kullanarak hayallerindeki bahçeleri birlikte tasarladı. Çalışmada katılımcıların ortaklaşa bir ev yaparak komşuluk deneyimleri üzerinden bir bahçe tasarlamaları temel alındı. Atölye çalışmaları sırasında bolca fikir paylaşımı ve yardımlaşmayla birlikte iki kültür arasında karşılıklı etkileşim ve anlayışın kurulduğu keyifli dakikalar yaşandı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge