Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Türk ve Suriyeli Aileler

Welthungerhilfe’nin desteğiyle Sultanbeyli ilçesinde yaşayan Türk ve Suriyeli aileler bir araya geldi. Sosyal uyumunu sağlamaya yönelik olarak düzenlenen organizasyonla Türk ve Suriyeli aileler tanışma fırsatı buldu. Organizasyona Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Mülteciler Derneği Başkanı Zafer Söğütçü ile Sultanbeyli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Halil İbrahim Akıncı katıldı.

İstanbul’un Tarihi Mekanları Anlatıldı
İstanbul’da yaşayan ancak birçok yerini görme imkanı bulamayan Suriyelilerle, onları yakından tanımak ve birlikte vakit geçirmek isteyen Türk aileler bir araya gelerek keyifli bir hafta sonu geçirdi. Tur sırasında katılımcılara Türkçe ve Arapça rehber eşliğinde İstanbul boğazının tarihi yapıları anlatıldı. Güneşli havanın tadını bolca çıkaran çocuklar gemiye binmekten ve iki yakayı birleştiren köprülerden oldukça etkilendi. Bolca sohbet etme imkanı bulan aileler, organizasyonun amacını çok anlamlı bulduklarını belirtti.

Welthungerhilfe’nin desteğiyle gerçekleştirilen sosyal uyumu sağlamaya yönelik geziler çeşitlenerek devam edecektir.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge