Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Telefon

20 Mart 2018 tarihinde Sözcü Gazetesi İstihbarat ve Haber Şefi Bora Erdin tarafından paylaşılan “Suriyelilerin telefon faturalarını da biz ödeyeceğiz” haberi Göç İdaresinin ankesörlü telefon kartı ihalesine çıkması üzerine yazılmış uydurma bir haberdir. Haberde Suriyelilere telefon hattı dağıtılacağı ve bu hatlar üzerinden yurtdışı ile ücretsiz görüşme yapabilecekleri belirtilmiştir.

Telefon Kartları Geri Gönderme Merkezindeki Yabancılar için
Ankesörlü telefon kartı ihalesinin açılmasının sebebi sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerinde tutulan yabancıların belge temini için kendi ülkelerinin makamlarıyla görüşmelerine imkan vermek ve işlemlerin hızlı bir şekilde bitmesini sağlamaktır. Bu telefon kartları ve içinde bulunan görüşme sürelerinin bedeli Avrupa Birliği tarafından karşılanmaktadır. Kartlar hiç bir şekilde Türkiye’de yaşayan Suriyelilere verilmemiştir.

Üzerinde Avrupa Birliği bayrağı bulunan projelerin finansmanı birlik üyesi ülkeler tarafından sağlanmaktadır.

Göç İdaresi Telefon Kartı

Göç İdaresinin Konu Hakkında Açıklaması
Göç İdaresinin Açıklaması

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge