Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Telefon

İlk olarak 20 Mart 2018 tarihinde Sözcü Gazetesi İstihbarat ve Haber Şefi Bora Erdin tarafından uydurulan “Suriyelilerin telefon faturalarını da biz ödeyeceğiz” haber yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından tekrar gündeme getirildi. Habere göre İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün Suriyelilere dağıtılmak üzere şifreli telefon kartı ihalesi açtığı ve artık Suriyelilerin yurtdışı ve yurtiçi telefon görüşmeleri için para ödemeyeceği belirtildi. Bu telefon görüşmelerinin ücretinin ise haberin başlığında belirtildiği gibi halktan alınan vergilerle devletin karşılayacağı iddia edildi. Suriyelilerin telefon görüşmelerinin devlet tarafından ödeneceği iddiası YALANDIR. Bu haberin başlığı insanları yanıltma amacıyla Sözcü gazetesi tarafından bilinçli olarak hazırlanmıştır.

Telefon Kartları Suriyeliler için Değil
Telefon kartları ülkemizde yaşayan Suriyeliler için değil, Geri Gönderme Merkezlerinde sınırdışı edilmek üzere tutulan ve kendi maddi imkanları ile iletişimini sağlayamayan sınırlı sayıdaki yabancıları kapsamaktadır. Amaç bu kişilerin kendi konsoloslukları ve ülke makamlarıyla belge temini için görüşmelerinin sağlanarak haklarında yapılan sınırdışı işlemlerinin hızlanmasını sağlamaktır.

Üzerinde Avrupa Birliği Logosu Olan Projelerin Finansmanı Avrupa Birliğidir
Daha önce hazırladığımız Suriyeliler Devletten Para Alıyor mu? başlıklı haberimizde de belirttiğimiz gibi üzerinde Avrupa Birliği logosu bulunan projelerin finansmanını Avrupa Birliği üye ülkeleri karşılamaktadır. Avrupa Birliğinin proje karşılığı ödemeyi taahhüt ettiği 3 milyar Euroluk yardım paketinin tamamı projeye bağlanmış ve bu paranın yarısına yakını Türkiye’ye ödenmiştir. Bu ve buna benzer projeler bu 3 milyar Euroluk yardım paketinin alınması için yapılmaktadır.

Göç İdaresi Telefon Kartı

Göç İdaresinin Konu Hakkında Açıklaması
Göç İdaresinin Açıklaması

Paylaş:
 
 
 
golge