Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler İstanbul Maratonu

Bu yıl 40.sı düzenlenen İstanbul Maratonuna mültecilerle birlikte biz de katıldık. Yardımseverlik kapsamında düzenlenen maratona, Sultanbeyli Cumhuriyet Ortaokulu ve Anafartalar Ortaokulunda okuyan mülteci ve Türkiyeli öğrencilerle birlikte gittik. Bu etkinlikte sağlığın, sporun ve birlikteliğin aynı çatı altında toplandığının bilincine ulaşabilmeyi amaçladık.

Parkurdan Başlayan Bu Yolculukta İyilik ve Barış Peşindeyiz
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası ayağından başlayan parkurda, tüm çocuklara koşu için T-shirtler verildi. Sultanbeyli Mülteciler Eğitim Merkezinin spor öğretmeni, parkur süresince uyulması gereken kuralları ve sorumlulukları hatırlattı. Türkiyeli ve mülteci öğrenciler karma olarak birbirleriyle eşleştirildikten sonra koşu başladı. Çocuklar hem boğaz manzarasının tadını çıkardı hem de dostane bir tavır ile birbirleriyle yarıştılar ve beraber yürüyüp oldukça eğlendiler.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge