Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Montajcı Eğitimi

TuREEFF (Türkiye Konutlarda Enerji Verimliliği Finansman Programı) ile ortaklaşa organize ettiğimiz pencere montajcı kursu sertifika töreni Mülteciler Derneğinde gerçekleşti. Sertifika törenine EBRD’den ve yürütücü olan mühendislik firması Stantec’ten temsilciler, eğitmenler, proje uygulayacıları ve sertifikayı almaya hak kazanan kursiyerler katıldı. Ziyaretçiler kursiyerler ile vermiş oldukları pencere montajcı kursunun değerlendirmesini yaptı. Yaklaşık 2 hafta süren eğitimlerde günlük katılım ücreti verildi. Kursun sonunda kursiyerler Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) yapmış olduğu sınava katıldı.

Sertifika alan kursiyer için istihdama yönelik çalışmalar proje kapsamında yapılacaktır.

EBRD : Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (AİKB)
Pencere Montajcı Kursu:
Doğru Pencere Montajı konusunda teorik ve uygulamalı eğitimlerden oluşan mesleki eğitim programının hedefi, MYK belgesine sahip pencere montajcıları yetiştirmektir. Programda ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri de verilerek montajcı adaylarının iş kazalarına karşı bilinçlenmesi ve eğitilmesi hedeflenmektedir. 

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge