Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Nezahat Gökyiğit Botanik BahçesiNezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nin bu yıl 7.sini düzenlediği Doğa Şenliklerine Mülteciler Derneği olarak biz de katıldık. Anaokulu grupları için düzenlenen “Minik Bahçıvanlar Atölyesi”nde Mülteciler Derneği Anaokulunda eğitim gören 4-6 yaş grubu öğrencileri toprağa dokunma imkanı buldu.

Toprak canlı mıdır? sorusu ile atölyeye başlayan çocuklar toprağın içinde yaşayan canlılar ve tohumların dünyası üzerine eğlenceli bir sohbete dahil oldular. Çocuklar, toprağı saksılara öğretilen yöntemle yerleştirdi ve tohumları ekerek toprağa “can suyu” verdiler. Doğa eğitmenleri çocuklara tohumlara nasıl bakmaları gerektiği konusunda bilgiler vererek saksıları onlara emanet etti. Böylece atölyeye katılan çocukların doğaya karşı sorumluluk bilinci kazanması ve bunu küçük yaşta edinmesi amaçlanmıştır.

Suriyeli çocuklar Minik Bahçıvanlar Atölyesi sonrasında botanik bahçesindeki serbest oyun alanlarında Türk arkadaşlarıyla birlikte keyifli zaman geçirdi.
Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen etkinlik sonrasında çocuklar servisle okullarına bırakıldı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge