Nefes ve Ahenk Atölyemiz Başladı

Mülteciler Derneği sosyal uyum departmanı olarak yerel halk ve Suriyeliler arasındaki etkileşimi güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz sosyal uyum sohbetleri yepyeni bir tema ile devam ediyor.

Huzur, Birliktelik, Sadakat ve Uyum
Nefes ve Ahenk atölyemiz temelinde uyumun işlendiği ve bunu işlerken uyumun bireyde başladığı gözetilerek bedensel ve ruhsal uyumun güçlendirilmesini hedeflendiği bir atölye olarak 14 Haziran 2019’da ilk katılımcıları ile buluştu. Nefes egzersizi ve yoga üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirilmesinin ardından açık havada sakinleştirici bir müzik eşliğinde katılımcılarla temel nefes ve beden egzersizleri uygulanarak bedensel ve ruhsal iyilik halini güçlendirmek amaçlandı. Egzersiz sonrası katılımcıların stres düzeylerinin azaldığı yönünde alınan geri bildirimin ardından tematik sohbetlerimize geçiş yapıldı ve ‘barış’ kelimesi üzerine zihinde canlananlar hakkında tartışıldı. Barışın ‘huzur, birliktelik, sadakat, uyum’ olduğu üzerine vurgu yapan katılımcılarla ‘barış ortamının sürdürülebilir kılınması adına yapılabilecekler’ üzerine sohbetimiz devam etti. Sürdürülebilir barış ortamı içinse ‘dürüstlük, saygı ve güler yüz’ en sık duyduğumuz kelimelerdi.

Sosyal uyum sohbetleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz tematik çalışmalarımız kapsamında Nefes ve Ahenk atölyemiz yeni katılımcıları ile aylık olarak tekrar edecektir. Kadınlara özgü olan atölyemize katılım göstermek isteyenler Mülteciler Derneği Sosyal Uyum Departmanını ziyaret edebilir ya da aşağıdaki numara ile bize ulaşabilirler.

Nefes ve Ahenk Atölyesi