Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Türkçe Konuşma Kulübü

Mülteciler Eğitim Merkezinde eğitim gören kursiyerlerin en çok ihtiyaç duyduğu konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmek, bu amaçla derneğimizde Türkçe konuşma kulübü etkinliği düzenlendi. Mülteciler Derneği’nde Türkçe eğitimlerine devam eden A1 ve A2 seviyesindeki öğrenciler konuşma kulübüne katıldı. Konuşma kulübünde “Hastane” ve “Ulaşım” konuları geniş açılı tartışmaya açıldı. Böylece öğrenciler öğrendiklerini pratikte uygulama şansı buldu. Türkçe öğretmenleri tarafından zaman zaman konuşma kulüpleri yapılarak öğrencilerin konuşma yetileri desteklenmektedir.

Suriyeli Öğrenciler İçin Türkçe Konuşma Kulübü Düzenlendi
Konuşma kulübünde birkaç konu belirlenir. Öğrencilerden iki tane konu belirlemeleri istenir. Konular belirlendikten sonra öğretmenin yönlendirdiği sorular çerçevesinde konu tartışmaya açılır. Her öğrenci kendi fikrini ve yaşadığı tecrübeleri Türkçe ifade etmeye çalışır. Öğretmen bu süreçte öğrencileri yalnızca koordine eder. Konuşma kulübünde konular genelden özele önem sırasına göre belirlenir. Bu tür etkinliklerde öğrenciler belirleyicidir ve aktif konuşmacı olma fırsatı bulmaktadır.

Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen etkinlikler çeşitlenerek devam edecektir.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge