Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Kardeşlik Korosu Mülteciler Günü Konseri

Mülteciler derneği hobi atölyelerinden olan müzik atölyesi, 2017 Şubat ayından bu yana devam etmektedir. Öğrenciler aldıkları gitar eğitimin yanında müzik atölyesindeki diğer enstrümanları da kullanabilmektedir. Dernek bünyesinde yapılan etkinliklerde öğrenciler sahneye çıkma şansı da bulmaktadır.

Sultanbeyli Kardeşlik Korosu
Gitar sınıfı öğrencilerden oluşan bir koro topluluğu ortaya çıkarılmıştır. Müziğin çeşitli yönlerini keşfeden öğrenciler, konserlerde hem topluca şarkı söylüyor, hem de gitar çalıyorlar. Senfonik koro, orkestra ve solo performans konserlerini izlemeye götürülen gitar sınıfı bu şekilde müziğe farklı bakış açısı kazandılar. Kendi konserlerini de veren gitar sınıfı, Dünya Mülteciler günü kutlamasında Gitar öğretmeni Zeynep Coşkun ve öğrencileri sahneye çıkmış ve gitar çalmışlardır.

İlk Mezunlarımızı Verdik
2017 Ağustos ayında Mülteciler Derneğinde gerçekleşen açık hava konseri ile birlikte ilk dönem öğrencilerini de mezun etmiş bulunmaktayız. Bu konserde solo ve duo parçalar yer almış, gitar orkestrası ve koromuz sahneye çıkmıştır. Türkçe sertifika töreni etkinliğinde, sadece Türkçe sınıflarından bir koro oluşturulup konser verilmiştir. Bu süreçte öğrenciler Türkçe şarkılar öğrenip ortaya bir repertuvar çıkarmıştır.

2. Dönem Kayıtları Başladı
Welthungerhilfe desteği ile 2. dönem müzik atölyesi kayıtları başlamıştır. Müzik atölyesi ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır. Başvuru için Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezine gelerek kayıt olmanız gerekmektedir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge