Marifetli Eller Lezzetli Yemekler için Buluştu

Hemdem Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi birbirlerine bildikleri en iyi yemekleri yapıp tattırmak isteyen kadınların bir araya gelerek kurduğu bir kadın kooperatifidir. Sultanbeyli’de kurulan bu kadın kooperatifinin temelleri kadınların “Neden lezzetli ürünlerimizi herkese ulaştırmıyoruz?” sorusunu akıllara getirmesiyle atıldı. Başlangıçta sadece hoş sohbet amacıyla bir araya gelen kadınlar gelişen süreçte kooperatifçiliği öğrendi ve bir mutfak kurarak üretimlerine başladı. Kadınlar Hemdem Kadın Kooperatifi’nin kurulması ile bir yandan aile ekonomilerine gelir sağlarken diğer yandan da psiko-sosyal anlamda gelişim gösteriyorlar.

Gıda, Hijyen ve Aşçılık Eğitimleri
Daha önce hiç iş deneyimi olmayan, ekip çalışmasına katılmamış ve profesyonel anlamda bir mutfak eğitimi almamış kadınlar Hemdem Kadın Kooperatifi’nin sunduğu gıda, hijyen ve aşçılık alanlarındaki eğitimlerle hem iş deneyimi kazanıyor hem de ekip çalışmasına katılarak mutfağı öğreniyorlar. Sultanbeyli Belediyesi’nin ön ayak olmasıyla Sultanbeyli Toplum Merkezinde kurulan mutfakta çalışmalarını devam ettiren kadınlar ev yapımı tadında ürettikleri ürünleri web sitesi, Trendyol Yemek ve Yemeksepeti gibi platformlardan satışa sunarak gelir kazanıyor. 6 kadın ile kurulan ve şuan 25 kadına ulaşan Hemdem Kadın Girişimi Kooperatifi heyecanla siparişlerinizi ve yorumlarınızı bekliyor.

Hemdem Web Sitesi: hemdemkoop.org.tr
hosgeldin20 kodu ilk siparişinize özel tüm ürünlerde %20 indirim sağlar.

Trendyol Yemek ve Yemeksepeti Mağazaları
Sultanbeyli bölgesinde Trendyol Yemek ve Yemeksepeti uygulamalarını kullanarak Hemdem Marifet Mutfağı isimli restorana ulaşabilir ve kadınların yaptığı lezzetli ürünlerden sipariş oluşturabilirsiniz.

#kadınkooperatifi #kadıngirişimci #girişimcikadınlar