Küçük Melike’nin Büyük Adımları

Melike, 3 yaşında sevimli bir kız çocuğu. 6 ay önce annesiyle birlikte Kırgızistan’dan Türkiye’ye geldi. Yürümeye başladığından bu yana sık sık düşen ve düşmeleri zamanla daha da artan Melike’nin bu durumu annesini endişelendirdi. Melike’nin hayatında daha rahat adımlar atabilmesi için çok geç olmadan tedavi görmesi gerekiyordu. Bu sebeple annesi derneğimize başvuru yaptı.

Fizyoterapistimiz Melike’yi dikkatlice değerlendirdikten sonra doğum kaynaklı sorunlarla birlikte diz eklemlerinde D vitamini eksikliğinden kaynaklanan ortopedik deformasyonlar tespit etti. Melike işte bu sebeple ayakta durmakta zorlanıyor ve adımını atar atmaz düşüyordu. Melike için gerekli fizik tedavi sürecini hemen başlattık.

Tedavi sürecinde partnerimiz LIMBFIT devreye girdi ve Melike’ye özel bir ortez sağladı. Geçtiğimiz ay ölçümlerini aldığımız Melike’ye kısa bir süre içerisinde ortezini teslim ettik. Egzersizlerine devam eden Melike her geçen gün daha da güçlü adımlar atmaya başladı. Artık daha dengeli yürüyebiliyor ve ani düşmeler yaşamıyordu. Melike’nin yüzündeki gülümseme, sadece onun değil, hepimizin yüreğine dokundu. Bu süreç Melike ve annesi için güzel bir umut ışığı oldu.

Şimdi Melike, her adımında daha özgüvenli. Onun bu küçük adımları, bizim için büyük bir başarı hikayesi. Melike’nin hikayesini paylaşarak, onun gibi pek çok çocuğa umut ışığı olabilirsiniz. Desteklerinizle daha birçok çocuğun hayatına dokunabiliriz.