Fiziksel Engelli Suriyelilere Kapsamlı Rehabilitasyon ile Destek

Mülteciler Derneği 2. Katta 13 Şubat 2017 tarihinden itibaren faaliyet gösteren Rehabilitasyon Merkezi bugüne kadar 513 Suriyeli misafirin kaydını almış, bunların büyük bir çoğunluğunu sosyal çalışmacılar ve tercümanlardan oluşan saha ekibiyle evde gerçekleştirmiştir. Şimdiye kadar 150 yararlanıcı sürekli olarak süren Fizik tedavi almıştır ve bu sayı artmaya devam etmektedir.

Kapsamlı Rehabilitasyon Sistemi
Kapsamlı Rehabilitasyon Sistemi ile engelli kişiler ve aileleri talep etmeleri durumunda merkezimizde bulunan Suriyeli 2 psikolog tarafından grup terapiye ya da bireysel terapiye alınmıştır. Şimdiye kadar 100 yararlanıcı Psikolojik Destek Ünitemizden faydalanmıştır.

Tüm Hizmetler Ücretsiz
Sultanbeyli’de bulunan engelli aileler evlerine yapılan saha ziyaretleri ve merkeze gelmeleriyle yapılan merkez danışmanlığıyla neredeyse tamamlanmıştır. Bundan sonraki aşama ise birtakım duyurucu yollarla ailelere ulaşmak ve varsa evde engelli bireyle yaşayan kişilere ulaşmaktır. Hedefimiz ilk olarak Sultanbeyli’de yaşayan fiziksel engeli bulunan tüm Suriyeli yararlanıcılar tespit etmek ve tedaviye dahil olmalarını sağlamaktır. Bu tedaviler sırasında hiçbir ücret temin edilmemektedir.

Başvuru için
Fiziksel engeli bulunan bir bireye sahipseniz ve destek almak istiyorsanız Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezi 2. katında bulunan Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezine gelerek kayıt yaptırmanız yeterlidir.

Adres:
Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı No: 306 Sultanbeyli/İstanbul
Detaylı ulaşım bilgisi için TIKLAYINIZ

Çalışma Saatleri: Hafta içi her gün 09:00- 18:00

Fon Amerika Birleşik Devletleri Hükumeti tarafından sağlanmaktadır
BPRM Relief Logo