Eylin Ortez Desteği ile Yürümeye Başlıyor

Doğuştan hidrosefali hastası olan Eylin’in ailesi tedavi için derneğimizde bulunan Fizik Tedavi Merkezine başvuruda bulundu. Haftalık iki seansla güçlendirme egzersizlerine başlayan Eylin; emekleme, oturma ve dönme hareketlerini çalıştı. Seanslara düzenli katılımı ile ağır da olsa gelişme göstermeye başladı. Spastisitesini azaltmak ve ayakta durma egzersizlerine başlayabilmek için kendisine ortez takıldı.

Eylin’in annesi süreci şöyle özetliyor;

“Doğduğundan birkaç saat sonra nöbet geçirmeye başlamıştı. Yedinci ayına kadar ilaçlı tedavi gördü ve nöbetleri kesildi. Şuan hiç ilaç kullanmıyor, yalnızca fizik tedavi görüyor. Mülteciler Derneği’ne teşekkür ederim. Normalde hastaneye ve doktorlara ulaşmam zor olacaktı. Randevu almakta zorlanıyorduk, dernek sayesinde kızım bu tedaviyi alabildi. Mülteciler Derneği desteği ile kızıma yürümesini kolaylaştıracak bir cihaz verildi. Şimdiye kadar ayağa kalkamıyordu. Cihazı kullandığımızdan bu yana onun geliştiğini görüyorum. Heyecanla seanslara gelmeye devam ediyoruz. Kızımın da diğer çocuklar gibi koşup eğleneceği günlerin gelmesini bekliyorum.”


*Conscience International Afrika, Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu’da insani yardım alanında aktif olarak faaliyet gösteren uluslararası bir yardım kuruluşudur.